ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13591567
*
nr 1359 1567
Spegel
+ konsol, Teak. Höjd: 100+ 15
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 19:31:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 10:26:17
1
150 kr
9/11 17:59:07
2
Vinnande bud
9/11 18:10:53
1
250 kr
9/11 18:10:53
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1359 1567
Spegel
+ konsol, Teak. Höjd: 100+ 15
Kondition: skadad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 10:26:17 | 1 | 150 kr |
9/11 17:59:07 | 2 | Vinnande bud |
9/11 18:10:53 | 1 | 250 kr |
9/11 18:10:53 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53